Судове рішення виконано: відшкодовано майже 8 мільйонів гривень збитків, завданих довкіллю

    Одна із селищних рад Чернігівської області повністю виконала рішення суду та сплатила суму завданої шкоди довкіллю внаслідок неналежного забезпечення охорони і збереження лісів від незаконних рубок на землях лісового та природно-заповідного фонду. Загальна сума відшкодування склала майже 8 мільйонів гривень.

По суті справи:

    Позовні вимоги, заявлені Козелецькою окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Чернігівській області були обґрунтовані тим, що селищна рада, в межах території якої відбулася незаконна порубка дерев невстановленими особами, не забезпечила належного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства та законодавства у сфері природно-заповідного фонду, допустивши протиправну бездіяльність щодо охорони та збереження лісових насаджень. Це призвело до заподіяння державі шкоди у значному розмірі.

  Суд першої інстанції позов задовольнив, зазначивши, що за відсутності встановлених осіб, винних у незаконній вирубці дерев, та з огляду на факт виявлення незаконної рубки на земельній ділянці, вкритій лісовою рослинністю та розташованій у межах території ради, наявні всі передбачені частиною другою статті 107 Лісового кодексу України підстави для притягнення органу місцевого самоврядування до відповідальності за допущене правопорушення у вигляді незаконної вирубки дерев.

    Не погодившись із рішенням Господарського суду Чернігівської області, рада подала апеляційну скаргу до Північного апеляційного господарського суду, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права. Водночас апеляційний суд дійшов висновку про безпідставність наведених доводів та залишив рішення суду першої інстанції без змін.

   Наразі рішення суду виконано в повному обсязі. До відповідних бюджетів відшкодовано 7 991 907 грн шкоди, завданої довкіллю.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці