Інформуємо суб’єктів господарювання, що з 30 червня 2026 року втрачає чинність постанова Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2012 року № 1221 «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)».
Зазначеною постановою було затверджено Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив). Документ визначав механізм поводження з відпрацьованими мастилами (оливами), віднесеними до небезпечних відходів, а також встановлював вимоги до виробників, імпортерів, переробників та споживачів мастил щодо їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації та знешкодження.
Крім того, постанова передбачала ведення обліку відпрацьованих мастил (олив), подання відповідної звітності, дотримання встановлених норм їх збирання та передачу таких відходів суб’єктам господарювання, які мають право здійснювати операції з небезпечними відходами відповідно до законодавства.
Втрата чинності постанови № 1221 передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2026 року № 512 «Деякі питання щодо провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами».
У зв’язку із зазначеними змінами підприємствам та організаціям, діяльність яких пов’язана з утворенням або управлінням відпрацьованими мастилами (оливами), необхідно врахувати зазначені законодавчі зміни та забезпечити провадження діяльності відповідно до вимог чинного законодавства у сфері управління відходами.