Робоча зустріч із представниками територіальних громад Чернігівського району

   26 червня 2026 року відбулася робоча зустріч за участю селищних, сільських голів, старост територіальних громад Чернігівського району, представників органів державної влади та установ, діяльність яких пов'язана із забезпеченням життєдіяльності громад.

   У заході взяли участь представники Киїнської, Михайло-Коцюбинської, Киселівської, Седнівської, Новобілоуської, Іванівської, Олишівської та Гончарівської територіальних громад, а також керівники й фахівці державних органів та служб.

   Учасники обговорили низку питань, важливих для діяльності територіальних громад. Зокрема, йшлося про проблемні аспекти здійснення державного екологічного контролю, особливості подання відомостей до Державного реєстру виборців, забезпечення доступності виборчого процесу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, ризики у сфері громадського здоров'я, а також правила пожежної безпеки на території громад і роль офіцера-рятувальника у забезпеченні безпеки населення.

   Участь у заході взяли начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Олег ТРЕЙТЯК та перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина ДЗЮБА.

   Під час свого виступу Олег ТРЕЙТЯК зосередив увагу на практичних питаннях застосування природоохоронного законодавства та взаємодії органів місцевого самоврядування з Державною екологічною інспекцією. Зокрема, було розглянуто алгоритми реагування на факти порушення природоохоронного законодавства, можливість подання звернень через вебресурс і мобільний застосунок «ЕкоЗагроза» або безпосередньо до Державної екологічної інспекції, питання регулювання чисельності диких тварин, проведення заходів державного нагляду (контролю), направлення вимог щодо усунення виявлених порушень, реформування регіонального плану управління відходами, утримання об'єктів природно-заповідного фонду, дотримання режиму прибережних захисних смуг, а також проблематику самозаліснення земель.

   Окрему увагу приділили практичним аспектам реагування органів місцевого самоврядування на порушення природоохоронного законодавства, взаємодії громад із Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області та шляхам оперативного вирішення проблемних питань. Представники територіальних громад поставили низку запитань щодо застосування вимог законодавства у конкретних ситуаціях, на які відповіли начальник Інспекції Олег ТРЕЙТЯК та перший заступник начальника Валентина ДЗЮБА.

  Зустріч стала майданчиком для конструктивного діалогу між органами місцевого самоврядування та державними органами. Обмін практичним досвідом, обговорення актуальних питань і надані роз'яснення сприятимуть зміцненню співпраці, своєчасному реагуванню на проблемні ситуації та підвищенню ефективності роботи у сферах, що мають важливе значення для розвитку громад і безпеки їхніх жителів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці