Чисті береги - чисті ріки

Водні ресурси країни – одне з джерел отримання питної води для населення. За статистикою, Чернігівська область входить до областей, що найкраще забезпечені питною водою.  

Згідно з офіційною статистикою, щороку у водойми України скидають близько 300 млн кубометрів неочищених стоків. Неофіційна статистика показує значно гірші результати. Саме тому, назвати стан водних ресурсів країни задовільним не доводиться.

Загалом,  висока температура у літній період щороку спричиняє масове «цвітіння» води і, як наслідок, зниження у воді розчиненого кисню до критичних значень та зростання показників, що характеризують органічне забруднення. Однак впливають і інші чинники.

Водні ресурси в останні роки забруднюються внаслідок збільшення впливу антропогенних чинників: безсистемна господарська діяльність з порушенням допустимих меж освоєння територій, надмірна інтенсифікація використання природних ресурсів, замулення, забруднення та заростання річок, а також недотримання режиму обмеженого господарювання на прибережних захисних смугах. Найперше водні ресурси страждають від забруднення промисловими та комунальними стоками, які містять важкі метали, органічні та бактеріологічні забруднювачі. Останні роки додалося забруднення водойм внаслідок військових дій на території області. Також суттєвою є проблема засмічення прибережно-захисних смуг річок побутовими відходами внаслідок діяльності громадян.

Ви можете сказати, що від вас нічого не залежить, але це не так. Кожен із нас може зробити чимало для збереження чистоти пляжів і водойм. Ось кілька простих, але ефективних дій:

1.     Не смітіть – завжди забирайте своє сміття з собою після відпочинку на природі, навіть якщо немає урн поруч.

2.     Уникайте одноразового пластику – використовуйте багаторазові пляшки, посуд, екопакування.

3.     Приєднуйтесь до прибирань – беріть участь у громадських акціях з очищення пляжів і берегів.

4.     Не мийте транспорт біля водойм – це сприяє потраплянню шкідливих хімікатів у воду.

5.     Поширюйте культуру відповідальності – говоріть про важливість чистих водойм серед друзів і родини.

6.     Поважайте природу – не ламаєте прибережну рослинність, не турбуйте тварин.

7.     Сортуйте відходи – здавайте пляшки, кришечки, пакування в пункти збору вторсировини.

Навіть одна маленька дія, виконана багатьма людьми, може мати великий вплив. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці